fbpx
krem-kunder-rrudhave-mbrojtje-dielli-spf-30-acid-hialuronik-herbal-line_2007982376
krem-kunder-rrudhave-mbrojtje-dielli-spf-30-acid-hialuronik-herbal-line_2007982376krem-kunder-rrudhave-mbrojtje-dielli-spf-30-acid-hialuronik-herbal-line-1-copykrem-kunder-rrudhave-mbrojtje-dielli-spf-30-acid-hialuronik-herbal-line-2

KREM ANTI RRUDHË ME SPF 30 Y-F2

BIO PRO DAY - Krem fytyre kundër rrudhave me mbrojtje të lartë nga dielli dhe stresi oksidativ. 

Faktori mbrojtës spf30

Lexo më poshtë...

Sasia
3 500 Lekë / copë
+
Shpërndaje:

Përshkrimi

Krem fytyre kundër rrudhave dhe njollave me SPF 30, mbrojtja perfekte nga dielli dhe stresi oksidativ! Falë filtrave mineralë të gjeneratës së fundit dhe një përzierje të çmuar të bimëve, ky krem ​​ka një strukturë të butë dhe të padukshme që ofron mbrojtje të lartë nga rrezet UVA dhe UVB,  dhe mbron lëkurën nga stresi oksidativ.

Përmban acid hialuronik me një peshë shumë të ulët molekulare për t’i dhënë ton dhe hidratim lëkurës, polisakaride natyrale për të stimuluar prodhimin e kolagjenit, ujë boronice dhe Vitaminës E për një veprim të jashtëzakonshëm antioksidativ dhe Bisabolol për të rritur efektin e tij qetësues.

Parandalon formimin e njollave të diellit.

Testuar dermatologjikisht për lëkurë të ndjeshme.

100% filtra minerale jo-NANO.

Siguria, përparësia jonë.

Ky krem ka kaluar dhe këto teste:

- PATCH TEST (testi dermatologjik mbi vullnetarët)

- TESTI I SFIDES (testi i vetë-ruajtjes së produktit)

Analiza specifike për të siguruar mbrojtjen nga dielli.

- Përcaktimi i faktorit mbrojtës ndaj diellit SPF (kryesisht mbrojtja UVB): aplikimi i metodës Ndërkombëtare të Testit të Mbrojtjes nga Dielli

- Test për verifikimin e mbrojtjes UVA: marrë me një metodë in vitro sipas udhëzimeve të COLIPA.

- Testi kritik i pajtueshmërisë së gjatësisë së valës: merret duke zbatuar metodën kritike të testit të gjatësisë së valës.

 

Efektet e përbërësve

 


  • Acid hialuronik rigjenerues, anti-rrudhë
  • Luledielli riparues, ristrukturues
  • Bisabolol qetësues, relaksues
  • vitaminës E antioksidativ
  • Ujë boronice, gjallërues
  • Xhel Aloe qetësues, freskues

Përbërësit

Ujë, Zinc Oxide, Vaccinium Myrtillus Fruit Water*, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, C13-15 Alkane, Caprylic/Capric Trygliceride, Propanediol, Glycerin, Cocos Nucifera Oil*, Cetearyl Glucoside, Helianthus Annuus Seed Oil*, Titanium Dioxide, Polyhydroxystearic Acid, Sorbitan Olivate, Cetearyl Alcohol, Coco-Caprylate/Caprate, Sodium Hyaluronate, Bisabolol, Lauroyl Lysine, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Silica, Pullulan, Xanthan Gum, Sodium Phytate, Lecithin, Citric Acid, Lactic Acid, Phenethyl Alcohol, Undecyl Alcohol

(* nga bujqësia organike).

Përdorimi

I përsosur si një krem ​​dite, për t’u përdorur në përditshmëri dhe sa herë që lind nevoja të mbroni lëkurën nga stresi mjedisor dhe nga dielli. I shkëlqyer si krem bazë përpara make up dhe veçanërisht i rekomandueshëm për ata me lëkurë të ndjeshme.

  • Koment
Lista e komenteve:
Nuk janë bërë ende komente.
Posto një koment
Duhet të jeni të regjistruar për të postuar një koment

Produktet më të shitura

Super oferte
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
I çertifikuar Bio-EU, USDA, Halal
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
Ofertë -30%, 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
Maskë vajore rigjeneruese për flokët
Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË
TË THATË / NORMALË
Ofertë -50% 700 Lekë
Super ofertë
OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super oferte
ASHWAGANDHA BIO
1500 Lekë. Kundë stresit, ankthit. Rrit energjinë
Super oferte
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
VAJ KOKOSI EXTRA VIRGIN
I çertifikuar Bio Organik Ushqimor

Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË TË THATË / NORMALË
Ofertë -50%, 700 Lekë
Super ofertë
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
Çertifikimet: Bio-EU, Halal
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
Ofertë -30%, 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
Maskë vajore rigjeneruese për flokët
Super ofertë
SAPUN DUDU OSUN
Sapun i zi afrikan

Super ofertë

OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super ofertë
ASHWAGANDHA BIO
Për imunitetin, energjinë, stresin

Super ofertë
previous arrow
next arrow
Slider