fbpx
vitamin-c-bimore-selen-zink-forcon-sistemin-imunitar-antioksidant-vegan-shitje-online-herbal-line

VITAMINË C + SELENIUM + ZINK N-108

• 1000 mg (1250% NRV) të Vitaminës C për dozë

• Mbulon nevojat ditore të organizmit me zink dhe selenium*

Në trajtë pluhuri me shije të fantastike

• Kontriubon në funksionimin normal të sistemit imunitar

• Mbron qelizat nga dëmtimi oksidativ

• Pa sheqer

Lexo më poshtë...

Sasia
1 400 Lekë / copë
+
Shpërndaje:

Përshkrimi

  • Ndiheni shpesh të lodhur dhe pa energji?
  • Dëshironi të rrisni sistemin tuaj imunitar dhe të parandaloni ftohjet ose viruset?
  • Jeni shtrirë në shtrat dhe doni t'i ofroni trupit tuaj mbështetje për një shërim më të shpejtë?

 

Vitamina C kontribuon në disa funksione të rëndësishme në trupin tonë.

Është një antioksidant i rëndësishëm që mbron qelizat tona nga stresi oksidativ. Të gjitha qelizat në trupin tonë kanë nevojë për Vitaminë C, për një funksionim normal, pasi ndihmon në ndërtimin e kolagjenit, për funksionimin normal të kockave, dhëmbëve, kyçeve, mishit të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.

Është e rëndësishme për përthithjen normale të hekurit dhe funksionimin normal të sistemit nervor. Ka një efekt shumë të dobishëm në sistemin imunitar, të cilin e mbron edhe në rast të tendosjes fizike intensive.

Me shtimin e Zinkut dhe Selenit, ne përdorëm këtë formulë për të siguruar mbrojtje shtesë për trupin kundër dëmtimit oksidativ dhe infeksioneve.

Përbërësit

Vitamina C + Selenium + Zink - një shtesë dietike.

Përbërësit: maltodextrinë, vitaminë C (acid askorbik), aromë natyrale limoni (3%), anti-aderent: fibra bambuje, glukonat zinku, glikozide stevioli, selenium.

Përdorimi

Doza e rekomanduar ditore është 5 gram (një lugë që gjendet brenda kutisë). Treteni në një gotë me ujë të vakët dhe pijeni sapo të jetë tretur. 

Këshilla:

Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.

Mbajeni larg nga fëmijët!

Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Vlerat ushqyese

 

Për dozë (5 g)

NRV%

Vitaminë C

1000 mg

1250%

Zink

10 mg

100%

Selenium

55 μg

100%

  • Koment
Lista e komenteve:
Nuk janë bërë ende komente.
Posto një koment
Duhet të jeni të regjistruar për të postuar një koment

Produkte të ngjashme

Produktet më të shitura

Super oferte
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
I çertifikuar Bio-EU, USDA, Halal
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
Ofertë -30%, 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
Maskë vajore rigjeneruese për flokët
Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË
TË THATË / NORMALË
Ofertë -50% 700 Lekë
Super ofertë
OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super oferte
ASHWAGANDHA BIO
1500 Lekë. Kundë stresit, ankthit. Rrit energjinë
Super oferte
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
VAJ KOKOSI EXTRA VIRGIN
I çertifikuar Bio Organik Ushqimor

Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË TË THATË / NORMALË
Ofertë -50%, 700 Lekë
Super ofertë
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
Çertifikimet: Bio-EU, Halal
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
Ofertë -30%, 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
Maskë vajore rigjeneruese për flokët
Super ofertë
SAPUN DUDU OSUN
Sapun i zi afrikan

Super ofertë

OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super ofertë
ASHWAGANDHA BIO
Për imunitetin, energjinë, stresin

Super ofertë
previous arrow
next arrow
Slider