fbpx
biosnail gel total body

XHEL KUNDËR STRIJAVE & SHENJAVE W-Y7.

4.66667 5 3 Product

XHELI TOTAL BODY ME MUKUS KËRMILLI 90% është një xhel kozmetik eko-biologjik, me përdorim të shumëfishtë për fytyrën dhe trupin.

Përqindja e lartë e mukusit të kërmillit në formulën e tij, siguron rezultate të shkëlqyera kundër:

Strijave, akneve, njollave të lëkurës, humbjes se tonit dhe shkëlqimit të lëkurës, dehidratimit, celulitit dhe rrudhave.

Sasia
4 500 Lekë-30%3 150 Lekë / copë
+
Shpërndaje:

Përshkrimi

Xheli Total Body BioSnail 90% është një xhel kozmetik eko-biologjik, I freskët dhe me përthithje të shpejtë, me fuqi shumë të lartë elastizuese, anti-bakterial dhe anti-strijë.

I formuluar me mukus kërmilli me përqëndrim shumë të lartë (90% e formulës), ky xhel lufton fuqishëm shenjat në lëkurë, si strijat dhe çikatriçet.

Mukusi i Kërmillit përmban Acid Glikolik, i cili është pastrues dhe rinovues I lëkurës. Kjo substancë zbeh shenjat në lëkurë si pasojë e një veprimi të fortë rigjenerues në lëkurë.

Prezenca e Alantoinës, ndihmon për balancimin e efektit të Acidit Glikolik, duke zbehur shenjat e kuqe tipike të akneve në fytyrë dhe trup.

Ndihmon për të eleminuar njollat e lëkurës, lufton shenjat e moshës dhe stimulon prodhimin natyral të Elastinës dhe Kolagjenit, duke ndihmuar edhe lëkurën e moshuar.

Përtej efektit kozmetik, ky xhel ndihmon dhe për trajtim anti-celulit, sepse redukton dehidratimin e lëkurës, e forcon dhe lufton humbjen e tonifikimit të saj.

Mukusi i Kërmillit është një substancë e jashtëzakonshme natyrale, që ka efekte të shumëfishta, dhe në saj të përqëndrimit shumë të madh në këtë xhel.

Efektet

1. Lufton strijat dhe çikatriçet dhe rigjeneron lëkurën.

2. Zbeh shenjat e kuqe  të akneve në fytyrë dhe trup.

3. Zbeh njollat e moshës në lëkurë.

4. Lufton celulitin dhe tonifikon lëkurën.

 

EFEKTET E PËRBËRËSVE:

MUKUS KËRMILLI - ushqyes, hidratues, elastizues, antioksidant.

Kërmilli prodhon një sekrecion të përbërë nga substanca të ndryshme me interes të madh kozmetik, si:

a. Alantoina: Substanca që stimulon rigjenerimin e indeve, nxit gjenerimin e epidermës, dhe favorizon rritjen e keratinociteve (duke zëvendësuar qelizat e vdekura me qeliza të reja).
b. Elastina: Proteinë që i jep elasticitet lëkurës.
c. Kolagjeni: Përbërës themelor i lëkurës, i cili vepron si hidratues dhe zbutës. Falë vetive elastizuese, tonifikon dhe zbut lëkurën.
d. Acidi glicolik: Lejon krijimin e shtresave sipërfaqësore të lëkurës, dhe stimulon krijimin e Kolagjenit, duke e bërë lëkurën të shndritshme.
e. Vitaminat, aminoacidet esenciale dhe proteinat: ndihmojnë qarkullimin periferik të gjakut dh “oksigjenojnë lëkurën”, duke garanduar furnizimin e saj me ushqyes dhe hidratim. Për më tepër, vitaminat ushtrojnë në lëkurë një veprim antioksidues dhe antiplasaritje.

-UJI AKTIV I MUKUSIT TË KËRMILLIT – antioksidues, ushqyes, hidratues, elastizues. 
I përftuar nga hidroliza enzimatike e Mukusit të Kërmillit në mjedis ujor. Një përbërës i gjeneratës së fundit, që bazohet në përdorimin një serie procesesh bioteknologjike enzimatiko-sekuenciale. Rezultati i përftuar është rritja e fuqisë antioksiduese dhe një përmirësim i përthithjes së përbërësve aktivë të kremit nga lëkura.

-ACIDI JALURONIK – hidratues, volumizues
Acidi Jaluronik është një nga komponentët kryesorë të indeve lidhës të njeriut dhe i jep rezistencë dhe forcë lëkurës, duke mirëmbajtur strukturën e saj. Acidi Jaluronik është në gjendje të lidhë një numër të madh të molekulave të ujit duke siguruar hidratimin e lëkurës. Ky përbërës, zotëron gjithashtu veti filmogjene dhe viskozante.


-VAJ BIOLOGJIK ULLIRI (Olea Europaea Fruit Oil **) - zbutës, mbrojtës, antirrudhë.
Përbërësi i njohur tashmë për vetitë e tij zbutëse, mbrojtëse, antirrudhë. Stimulon proceset riparuese të dermës dhe epidermës. 

Përbërësit

Snail Secretion Filtrate Extract, Glycerin, Snail Secretion Filtrate, Aloe Barbadensis Leaf Juice (*), Propanediol, Xanthan Gum, Citric Acid, Polyglyceryl-4 Caprate, Malva Sylvestris Leaf Extract (*), Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Olea Europaea Oil (**), Aqua, Benzyl Alcohol, Parfum, Sodium Benzoate, Ethylhexylglycerin, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Potassium Sorbate.

Karakteristikat Kimiko-Fizike:
Nuk përmban ngjyrosës; ngjyra e kremit varet eksluzivisht nga prania e substancave me origjinë natyrale. 

(*) Përbërës nga bujqësia biologjike
(**) Përbërës në mbështetje të biodiversitetit.

ÇERTIFIKIMET: AIAB

Nuk përmban:
NGJYROSËS, PARABEN, SILICON, DERIVATE HIDROKARBURE

Nuk përmban ngjyrosës; ngjyra e kremit varet eksluzivisht nga prania e substancave me origjinë natyrale. 

Përdorimi

Aplikoni një sasi xheli në fytyrë apo trup dhe masazhojeni butësisht e mollëzat e gishtave deri në përthithjen e plotë nga lëkura.

  • Koment
Lista e komenteve:

xheni

Ju rekomandoj ta blini. Kam dy muaj qe e perdor dhe mi ka zbehur strijat

Posto një koment
Duhet të jeni të regjistruar për të postuar një koment

Produkte të ngjashme

MASKË PËR QESET DHE RRATHËT E SYVE

Rrudhat Maska Sytë

K-12
Maskë për sytë me ...
1 900 Lekë / copë
5 5 2 Product

BIO SUN SPOT REDUCTION CREAM

Fytyra Kundër njollave Mbrojtja nga dielli

W-J9
Eliminimi i njollave të ...
1 500 Lekë / copë
5 5 5 Product

KREMI DOBËSUES FLORANGE

Anticelulit, dobësimi & tonifikimi

X-A1.
Krem modelues, dobësues ...
2 400 Lekë / copë

Produktet më të shitura

Super oferte
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
2000 lekë. I çertifikuar Bio-EU, USDA, Halal
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
Ofertë -30%, 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
1300 lekë. Maskë vajore rigjeneruese
Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË
TË THATË / NORMALË
Ofertë -30% 980 Lekë
Super ofertë
OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super oferte
ASHWAGANDHA BIO
1500 Lekë. Kundë stresit, ankthit. Rrit energjinë
Super oferte
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
VAJ KOKOSI EXTRA VIRGIN
500 ml - 1500 Lekë.
Dhuratë vaj bajame
Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË TË THATË / NORMALË
Ofertë -30%, 980 Lekë
Super ofertë
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
250 ml - 2000 Lekë.
Çertifikimet: Bio-EU, USDA, Halal
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
Ofertë -30%, 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
250 ml - 1300 Lekë.
Maskë vajore
Super ofertë
SAPUN DUDU OSUN
700 Lekë

Super ofertë

OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super ofertë
ASHWAGANDHA BIO
150 gr - 1500 Lekë.
Super ofertë
previous arrow
next arrow
Slider