fbpx
spirulina-alge-superfoods-anemia-proteina-bimore-bio-bli-online-herbal-line-albania_1478828120
spirulina-alge-superfoods-anemia-proteina-bimore-bio-bli-online-herbal-line-albania_1478828120spirulina-alge-superfoods-anemia-proteina-bimore-vitamina-minerale-bio-herbal-line-100-gr_1516654559spirulina-alge-superfoods-anemia-proteina-bio-bli-online-herbal-line-albania_1182634743

BIO SPIRULINA POWDER S-37_35

Suplement ushqimor

Pasuria e gjelbër e natyrës

  • Përmbajtje e lartë proteinash
  • Burim hekuri
  • Burim fibrash
  • Ruan vitalitetin
  • Parandalon lodhjen
  • Ndihmon në balancimin e peshës

Lexo më poshtë...

Sasia
2 500 Lekë-20%2 000 Lekë / copë
+
Shpërndaje:

Përshkrimi

Spirulina është një algë blu-jeshile që është konsideruar si një nga organizmat më të vjetër në tokë. Ajo rritet në ujërat e kripura, në ujëra të freskëta dhe burimet e ujërave të freskëta.

 Kush mund ta përdorë?

Spirulina është më e përdorshme nga atletët të cilët nuk përdorin proteina shtazore, si dhe personat që vuajnë nga anemia ose që nuk marrin mjaftueshëm hekur nga ushqimet. 

Është një burim i pasur proteinash,rreth 60 -70% të përmbajtjes së saj. Proteinat kontribuojnë në rritjen e masës muskulore dhe shëndetin e kockave. Spirulina është e njohur më së shumti tek atletët dhe njerëzit të cilët nuk konsumojnë proteina shtazore.

Është një normalizues i shkëlqyer i sasisë së sheqerit në gjak, dhe ndihmon në ruajtjen e peshës. Është një burim i pasur hekuri. Hekuri luan rol në funksionimin e sistemit imunitar dhe kontribuon në reduktimin e lodhjes

Përbërësit

100% Spirulinë organike.

Përdorimi

Rekomandohet të merren 3-10 gr (1-3 lugë kafe) Spirulinë në ditë, në lëngje frutash, smoothie, ushqim etj.

Këshilla:

Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore. Mbajeni larg nga fëmijët!  Suplement ushqimor I cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të ndryshme.

Vlerat Ushqimore

Burim i fibrave dietike, E pasur në proteina, Burim hekuri

vlerat ushqyese

per 100g

per 10g 

energy

1214 kJ / 290 kcal

121 kJ / 29 kcal

fat

8 g

0,8 g

saturated

3 g

0,3 g

carbohydrate

24 g

2,4 g

sugar

3 g

0,3 g

dietary fiber

4 g

0,4 g

protein

60 g

6 g

salt

2,62 g

0,262 g

 

 

 

RDI per 100g

iron

28,5 mg

2,85 mg

203 %

Rekomandohet  doza ditore për një të rritur (2000 kcal)

  • Koment
Lista e komenteve:
Nuk janë bërë ende komente.
Posto një koment
Duhet të jeni të regjistruar për të postuar një koment

Produkte të ngjashme

Produktet më të shitura

Super oferte
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
-20% 1600 lekë. I çertifikuar Bio-EU, USDA, Halal
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
Ofertë -30%, 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
-20% 1040 lekë. Maskë vajore rigjeneruese për flokët
Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË
TË THATË / NORMALË
Ofertë -50% 700 Lekë
Super ofertë
OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super oferte
ASHWAGANDHA BIO
1500 Lekë. Kundë stresit, ankthit. Rrit energjinë
Super oferte
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
VAJ KOKOSI EXTRA VIRGIN
I çertifikuar Bio Organik Ushqimor
Ulje -20%
Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË TË THATË / NORMALË
Ofertë -50%, 700 Lekë
Super ofertë
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
Çertifikimet: Bio-EU, USDA, Halal
Ulje -20%
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
Ofertë -30%, 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
Maskë vajore rigjeneruese për flokët
Ulje -20%
Super ofertë
SAPUN DUDU OSUN
Sapun i zi afrikan
Ulje -20%

Super ofertë

OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super ofertë
ASHWAGANDHA BIO
Për imunitetin, energjinë, stresin
Ulje -20%
Super ofertë
previous arrow
next arrow
Slider