fbpx
slimming tea 946025884

ÇAJI SLIMMING TEA V-F2.

4.76923 5 13 Product

RËNIA NË PESHË PA DIETË

Çaji SLIMMING TEA është një nga trajtimet më të efektshme, e cila siguron një rënie në peshë në mënyrë të shëndetshme dhe pa dietë. 

Efektet bazë

1. Stimulimi i procesit të tretjes
2. Rritja e metabolizmit të organizmit
3. Eleminimi i indeve dhjamore
4. Kontrolli i oreksit
5. Eleminimi i fryrjeve të barkut dhe eleminimin e gazrave

Lexo më poshtë...

Sasia
1 300 Lekë / copë
+
Shpërndaje:

Përshkrimi

Çaji SLIMMING TEA është një nga trajtimet më të efektshme, e cila siguron një rënie në peshë në mënyrë të shëndetshme dhe pa dietë. 

Karakteristika kryesore e kësaj përbërje është reduktimi i konsiderueshëm i celulitit dhe i indeve dhjamore në pjesën e barkut. Është pikërisht masa dhjamore e barkut shkaktarja kryesore e mjaft problemeve që lidhen me obezitetin, si sëmundjet kardiovaskulare, nervore dhe diabeti. 
Receta e çajit SLIMMING TEA ka si parim të saj rënien në peshë nëpërmjet disa efekteve bazë: 
1. Stimulimi i procesit të tretjes
2. Rritja e metabolizmit të organizmit
3. Eleminimi i indeve dhjamore
4. Kontrolli i oreksit
5. Eleminimi i fryrjeve të barkut dhe eleminimin e gazrave

Përveç kësaj, çaji SLIMMING TEA siguron edhe mjaft vlera të tjera në fushën e shëndetit. Ai është antitoksik, duke eleminuar të gjitha toksinat e depozituara në organizëm, tonifikon organizmin, elemininon kolesterolin në gjak, stabilizon aktivitetin e zemrës, stimulon aktivitetin e mëlçisë, ndihmon kundër kapsllëkut, forcon mishrat e dhëmbëve, kuron çrregullimet e frymëmarrjes, lufton infeksionet, përmirëson aktivitetin e qelizave nervore, redukton stresin dhe depresionin, etj.

Kategoritë që mund ta përdorin:

1. Personat obezë
2. Personat që kanë çrregullime të tretjes
3. Personat që vuajnë nga konstipacioni (kapsllëku)
4. Personat që kanë insufiçensë renale

Efektet

1. Stimulimi i procesit të tretjes
2. Rritja e metabolizmit të organizmit
3. Eleminimi i indeve dhjamore
4. Kontrolli i oreksit
5. Eleminimi i fryrjeve të barkut dhe eleminimin e gazrave

Efektet e përbërësve:

LUIZA (Lemon Verbena)
Luiza ka veti të fuqishme kundër obezitetit. Ajo rrit metabolizmin dhe shkrin indet dhjamore. Përveç kësaj, luiza është një bimë e njohur për efektet e saj terapeutike, veçanërisht në sistemin tretës. Ajo kuron kolitin, problemet e mostretjes, si dhe eleminon simptomat e fryrjes dhe dhembjet e barkut, diarrenë, etj.


EFEKTE TË TJERA:
1. Lufton infeksionet dhe kistet në rrugët urinare

2. Redukton kolesterolin e keq në gjak

3. Eleminon celulitin

4. Stimulon thyerjen e gurëve në veshka

5. Detoksifikon organizmin

6. Qetëson sistemin nervor

7. Është analgjezik për migrenat

8. Ul temperaturën e lartë

9. Eleminon erën e keqe të gojës

 

GJETHE SENE (Cassia Angustifolia)
Gjethja e senës (lat. Cassia Angustifolia) është e njohur për rënien në peshë. Ajo ndihmon në shkrirjen e yndyrave dhe përmirëson metabolizmin.

Përveç kësaj, sena shquhet për një sërë vetish terapeutike, ku kryesorja është veprimi i saj i fuqishëm laksativ, dhe kurimin e sindromës së zorrës së irrituar (IBS).

Çaji me gjethe sene është një nga trajtuesit më efektiv kundër kapsllëkut. Gjithashtu, sena ndihmon në procesin e tretjes, në rastet e hemorroideve, të cilat shoqërohen me gjakderdhje, në rastet e fisurave anale, nxjerr krimbat, etj.

Gjithashtu, ajo përdoret si pastrues shumë i mirë i sistemit tretës. Për këto efekte, sena përdoret në mjekësi për pastrimin e zorrëve përpara testeve diagnostikuese, të tilla si kolonoskopia.

 

MUSTAQE MISRI (Maydis Stigma)
Mustaqet e misrit ndikojnë në tonifikimin e organizmit dhe ndikojnë në uljen në peshë pasi stimulojnë sekretimin e tëmthit, stimulojnë urinimin dhe rrisin aktivitetin e mëlçisë.

Tepër efektive janë mustaqet e misrit për thyerjen e gurëve në veshka, eleminimin e cisteve kronike dhe ndalimin e hemorragjisë në rastet e menstruacioneve të çrregullta.

 

DRUNAKUQI (Lat. Frangulae Cortex)
Drunakuqi është një nga bimët më efektive për dobësimin. Ajo rrit metabolizmin dhe shton lëngun e tëmthit. Drunakuqi gjithashtu jep efekte mjaft pozitive edhe për eleminimin e kapsllëkut.

 

SHTOGU (Lat. Sambucus Nigra)
Shtogu është mjaft i njohur për efektët e saj të shumta dhe të mëdha kuruese. Për rastin e rënies në peshë, shtogu stimulon urinimin, pastron dhe rrit aktivitetin e sistemit tretes, si dhe largon lëngjet e tepërta nga trupi.


EFEKTE TË TJERA:
1. Detoksifikon organizmin
2. Redukton sheqerin në gjak
3. Kuron sëmundjet dhe infeksionet e mushkërive (ftohjen, astmën, turbekulozin, kollën, teshtitjen, vështirësinë në frymëmarrje, etj.)
4. Eleminon kapsllëkun
5. Kurojnë pagjumësinë
6. Stimulon sistemin imunitar
7. Lufton infeksionet në organet e brendshme
8. Eleminon ngërçet e stomakut
9. Kuron reumatizmën
10. Stimulon aktivitetin e mëlçisë

 

ÇAJI JESHIL (Lat. Camellia Sinensis)
Çaji jeshil është një nga pijet më efikase për rënien në peshë. Efekti dobësues i këtij çaji ka të bëjë me aftësinë e saj për të rritur metabolizmin e organizmit, duke bërë që trupi të harxhojë më shumë kalori. Nga ana tjetër, çaji jeshil kufizon absorbimin e yndyrës nga qelizat, duke reduktuar ndjeshëm rezervat dhjamore në trup. Sipas kërkuesve, efektet pozitive të çajit jeshil dyfishohen: nga njëra anë, ai është në gjendje të reduktojë përthithjen e yndyrave, nga ana tjetër përmirëson kapacitetin e organizmit të përdorë rezervat e grumbulluara. Por efektet e çajit jeshil për reduktimin e peshës nuk mbarojnë këtu. Ai është një stumulues mjaft i fortë i tretjes dhe aktivizimit të gjithë sistemit të tretjes.


EFEKTE TË TJERA:
Çaji jeshil është mjaft i pasur me veti terapeutike. Nivelet antioksiduese në çajin jeshil janë 100 herë më efektive se sa vitamina C dhe 25 herë me të mira se vitamina E. Për shkak të pranisë në të të katekinës, e cila është molekula antitumorale, çaji jeshil përdoret për profilaksinë e sëmundjeve kanceroze, si: leuçemia, kanceri i lëkurës, i gjirit, i veshkave, prostatës, etj. Gjithashtu, mjaft e shquar është çaji jeshil në përmirësimin e aktivitetit të mëlçisë dhe largimin e toksinave nga organizmi.
1. Forcon sistemin imunitar.
2. Rrit përqëndrimin mendor.
3. Është antidepresiv.
4. Stimulon aktivitetin e zemrës si dhe parandalon sëmundjet kardiovaskulare.
5. Rigjeneron enët e gjakut.
6. Është anti-viral dhe anti-inflamator.
7. Parandalon marramendjen kur personi çohet menjëherë në këmbë (hipotension ortostatik).
8. Stabilizon tensionin tek pacientët që vuajnë nga hipotensioni (tensioni i ulët).
9. Lufton tumoret, veçanërisht është efikas në parandalimin e tumoreve të uterusit, ezofageal, të prostatës dhe pankreatik.
10. Pakëson rrezikun e kancerit të gjirit tek gratë.
11. Kuron hiperlipideminë, duke pakësuar nivelet e larta të yndyrnave, si kolesterolit dhe triglicerideve.
12. Lufton inflamacionin tek mishrat e dhëmbëve.
13. Lufton kariesin e dhëmbëve.
14. Stimulon aktivitetin e sistemit nervor.
15. Lufton alergjitë.
16. Është hidratues.
17. Rigjeneron lëkurën.
18. Parandalon plakjen e hershme.
19. Parandalon artritin-reumatoid.
20. Parandalon dhe lufton alzhaimerin dhe parkinsonin.
21. Forcon kockat.
22. Normalizon procesin e jashteqitjes.

 

GARCINIA KAMBOXHIA (Garcinia)
Garcinia Kamboxhia është një frut tropikal mjaft i njohur dhe popullor për rënien në peshë. Ajo gjendet si suplement në shumicën e produkteve me origjinë bimorë për rënien në peshë. Nga hulumtimet shkencore, ka shumë të dhëna se Garcinia Kamboxhia ka aftësinë për rëniën në peshë nëpërmjet:
1. Parandalimit të prodhimit të yndyrave në organizëm.
2. Reduktimit tëoreksit dhe ngrënieve emocionale.
3. Eleminimit të indeve dhjamore në zonën e barkut.


EFEKTE TË TJERA:
1. Mban nën kontroll nivelin e sheqerit në gjak.
2. Redukton kolesterolin.

 

 

Përbërësit

Luiza(Lemon Verbena), Gjethe sene (Cassia Angustifolia),  Drunakuq (Lat. Frangulae Cortex), Shtogu (Lat. Sambucus Nigra), Çaj jeshil (Lat. Camellia Sinensis), Garcinia kamboxhia (Garcinia) 

 

Suplement Ushqimor

Ruhet në vende të thata dhe të freskëta larg rrezeve të diellit

EFEKTE ANËSORE: Mund të shkaktojë diarre, për shkak të përmbajtjes së Senës në përbërjen e tij.

NDËRVEPRIMI ME ILAÇET:
Nuk ka asnjë të dhënëMustaqe misri (Maydis Stigma),

Përdorimi

Në varësi nga pesha trupore, konsumohen 2 deri në 3 lugë çaji në ditë.
Çaji SLIMMING TEA mund të përdoret si çaj, por mund të përdoret edhe e marrë në trajtë pluhuri, duke u përzier me lëngje të tjera, si: qumësht, kos, lëngje frutash, etj. Nëse merret në këtë formë, çaji nuk e ndryshon apo tjetërson shijen e ushqimeve shoqëruese me të.

Përgatitja e çajit:
Në 200 ml ujë të valuar hidhet një lugë çaji. Përzierja zihet edhe për 5-6 minuta dhe më pas pihet.

Konsumohen jo më shumë se 3 x 200 ml çaj 30 min para buke në ditë.

Nuk rekomandohet të përdoret nga gratë shtatzëna dhe nënat me fëmijë në gji.

  • Koment
Lista e komenteve:

herba

Postoni një koment ...

2.5 of 6 find it helpful

Dodajona

Postoni një koment ...

3 of 5 find it helpful
Ky person e ka blerë këtë artikull.

Seila

Eshte nje caj super ja kam rekomanduar te gjitha mikeshave te mija. Ndryshimet si ne metabolizem si ne renien e peshes vihen re qe ne javen e pare te perdorimit. Ju faleminderit

Xhemja

Sa eshte qmimi?

Herbal Line Albania

@Xhemja: Me siper keni dhe opsionin per ta kthyer ne Euro. Kushton 10.66 Euro

Fjorda

Caji i.mrekullirave ndihmon metabolizmin,stomaku lirohet plotesisht e fillon te tkurret duke hequr ndjenjen e urise.esht pastrues i shkelqyer i zorreve pa asnje efekt anesor.

anna

Transport super i shpejte. Me erdhi ne Lac per 1 dite. Bravo. Tani te shikojme efektet

mimoza kola

Qaj shum i mir. Kam ren 5 kile per nje muaj

Posto një koment
Duhet të jeni të regjistruar për të postuar një koment

Produkte të ngjashme

BYE BYE FAT EXTREME

Bukuri Balancë Rënia në peshë Rënia në peshë

Y-G6/1.
Një frenues efektiv i ...
6 000 Lekë-50%3 000 Lekë / copë

BYE BYE FAT DRINK MIX

Bukuri Balancë Rënia në peshë Rënia në peshë

Y-L0.
Një pije e shijshme që ...
3 000 Lekë-30%2 100 Lekë / copë

OK! FATBURN COFFEE

Bukuri Balancë Energji Rënia në peshë Rënia në peshë

Y-K7/1.
Pije me shije kafeje, ...
6 000 Lekë-50%3 000 Lekë / copë