fbpx
fitoretinol-vitamine-a- lekura rrudha antiage bio herbal line albania
fitoretinol-vitamine-a- lekura rrudha antiage bio herbal line albaniafitoretinol-vitamine-a- lekura rrudha antiage bio bli-online-herbal line albania

FITORETINOL (eq. VITAMINË A) Y-A2

5 5 1 Product

Vitaminë A ekuivalente, bimore, për fytyrën

Me veprim antirrudhë, rigjenerues dhe lifting

Sasia
1 500 Lekë / copë
+
Shpërndaje:

Përshkrimi

Fitoretinoli është një përbërës aktiv antirrudhë që favorizon rigjenerimin qelizor dhe sintezën e kolagjenit. ose për ta thënë në terma më teknikë, është një vitaminë A ekuivalente, me një tolerancë më të madhe të lëkurës se retinoli. Në fakt, ky ekstrakt me origjinë natyrale, vepron me delikatesë në lëkurë dhe stimulon veprim të fuqishëm të vitaminës A, duke parandaluar rrudhat e mimikës, rigjeneruar qelizat si dhe ushtron një veprim të fuqishëm tërheqës (efekt lifting)

Ditë pas dite, do të vëreni përfitimet që Fitoretinoli i jep lëkurës suaj. Është një trajtim i fuqishëm antirrudhë që jep rezultate të qëndrueshme në kohë.

Përbërësit

Aqua, Vigna Aconitifolia Seed Extract, Cyamopsis Tetragonoloba Gum, Maltodextrin, Benzyl alcohol, Sodium Dehydroacetate.

 

 

Përdorimi

Mund të përdoret në mëngjes dhe darkë në fytyrën e larë më parë, në dy mënyra:

  1. Direkt në lëkurë si zëvendësues i kremit, ose para përdorimit të kremit. Aplikoni dy pika në lëkurë dhe masazhojeni derisa të përthithet totalisht nga lëkura.
  2. Si fuqizues i kremit apo serumit tuaj të preferuar, duke shtuar 1-2 pika. Do e bëjë kremin tuaj me një teksturë më të lehtë dhe me të thjeshtë për t’u përthithur nga lëkura, duke rritur efikasitetin.

Për efekte maksimale ju rekomandojmë ta përdorni të kombinuar me Kolagjenin, Acidin Jaluronik dhe Serumin Aktiv të Ekofermentuar.

  • Koment
Lista e komenteve:
Nuk janë bërë ende komente.
Posto një koment
Duhet të jeni të regjistruar për të postuar një koment

Produkte të ngjashme

BIO RESTORE EYE SERUM

Fytyra Rrudhat Sytë

V-Y1
Serumi i syve BIO ...
1 500 Lekë / copë
5 5 2 Product

KREM PËR RRUDHAT E SYVE

Rrudhat Sytë

K-13
Efekt lifting Redukton ...
2 400 Lekë / copë
5 5 1 Product

KOLAGJEN BIMOR

Serum Rrudhat Hidratimi Serum

Y-A0.
Veprim tendosës dhe ...
1 500 Lekë / copë
5 5 4 Product

Produktet më të shitura

Super oferte
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
I çertifikuar Bio-EU, USDA, Halal
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
Ofertë -30%, 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
Maskë vajore rigjeneruese për flokët
Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË
TË THATË / NORMALË
Ofertë -50% 700 Lekë
Super ofertë
OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super oferte
ASHWAGANDHA BIO
1500 Lekë. Kundë stresit, ankthit. Rrit energjinë
Super oferte
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
VAJ KOKOSI EXTRA VIRGIN
I çertifikuar Bio Organik Ushqimor

Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË TË THATË / NORMALË
Ofertë -50%, 700 Lekë
Super ofertë
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
Çertifikimet: Bio-EU, Halal
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
Ofertë -30%, 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
Maskë vajore rigjeneruese për flokët
Super ofertë
SAPUN DUDU OSUN
Sapun i zi afrikan

Super ofertë

OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super ofertë
ASHWAGANDHA BIO
Për imunitetin, energjinë, stresin

Super ofertë
previous arrow
next arrow
Slider