fbpx
crema-viso-giorno-50-ml-bdih
crema-viso-giorno-50-ml-bdih27973072 1729182730472666 9171680719349592445 n 167389605karite-2560x799 1833762504

KREM DITE HIDRATUES W-E3

PËR LËKURË TË THATË DHE NORMALE, ME TENDENCË PLAKJE

PËR LËKURË DELIKATE DHE TË NDJESHME

Ky krem rekomandohet fuqimisht në stinën e verës për të mbrojtur lëkurën nga dehidratimi i shkaktuar nga rrezet e diellit, si dhe në dimër për të mbrojtur lekurën nga të ftohtit

PRODUKT I TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT

Sasia
3 600 Lekë / copë
+
Shpërndaje:

Përshkrimi

Kremi i ditës për fytyrën, Karité është ideal për trajtimin ditor për lëkurë të ndjeshme, të thatë ose normale.

I pasur me përbërës funksionalë bimorë që asimilohen lehtësisht nga epiderma, i jep lekurës një gjendje të gjatë dhe të këndshme mirëqënieje.

Ndihmon lëkuren të rikuperojë gjendjen fiziologjike optimale dhe ta mbrojë nga agjentët e jashtëm.

Shumë i këshillueshëm gjatë stinës së verës për të mbrojtur lëkurën nga dehidratimi i shkaktuar nga rrezet e diellit, si dhe në dimër për të mbrojtur lekurën nga të ftohtit.

 

Tradita për një fytyrë rinore
Linja kozmetike kurative për trajtimin e fytyrës me bazë Burro di Karitè (Gjalpi SHEA) me dhe vajra esencialë 100% të pastër, me origjinë bimore, efikase, të çertifikuara dhe të sigurta.
Me veprim elastizues dhe rivitalizues për rrudhat.

Burro di Karitè (Gjalpi SHEA) nxirret nga bima Butyrospermum parkii, e cila rritet në natyrë në disa rajone të Senegalit dhe Nigerisë.

Ngjan me lisin, dhe vendasit e quajnë “Pema e rinisë dhe shëndetit”. Afrikanët e përdorin të gjithe bimën: druri i tij përdoret për ndërtim, dhe nga yndyra e farave të tij përftohet ky gjalp bimor i çmuar, të cilin e përdorin si për gatim dhe për mbrojtjen e lëkurës dhe të flokëve nga dielli, falë “faktorit 4” në përbërjen e tij, për një mbrojtje natyrale.
Burro di Karitè (Gjalpi SHEA) ka veti dermoprotektive, zbutëse, qetësuese dhe rigjeneruese. Formon nje shtresë të lehtë mbi epidermë, që lejon këtë të fundit të respirojë pa u dehidratuar. Siguron ushqimin e lipideve pa bllokuar folikulat. Vetitë e tij rrjedhin nga përmbajtja shumë e pasur me acide të yndryrshme të pasaturuara dhe vitaminat.
Si substancë funksionale, gjalpi shea është një element shumë i çmuar që krijon një krem eudermik, ushqyes, hidratant, rivitalizues, rigjenerues dhe elastizues.

Përbërësit

Përbërësit funksionalë:

Gjalp Shea (Burro di karitè)*,faktorë hidratues natyralë, Vajra Esencialë 100% të pastër  të Barbarozës, drurit të Trëndafilit, Mirrës, Ylang-Ylang, Palmarosa, Jaseminit, Patchouli-t dhe Trëndafilit.

*Përbërës me prejardhje nga Agrikultura Biologjike e Kontrolluar.

Përbërësit:

Aqua, Bertholletia excelsa nut oil, Caprylic Capryc Trygliceride, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, Glycerin, Sodium Stearoyl Lactylate, Butyrospermum parkii butter, Sodium Phytate, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Aniba rosaeodora extract, Cananga odorata flower oil, Cymbopogon martinii oil, Commyphora mirrha extract, Jasminum officinale extract, Myroxylon pereirae resin, Pelargonium graveolens oil, Pogostemon cablin oil, Rosa damascena extract, Lactid Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Geraniol, Linalool.

ÇERTIFIKIMET: BIO, COSMOS ORGANIC, VEGAN OK, CRUELTY FREE, LIFEGATE ENERGY

NUK PËRMBAN:

Përbërës alergjikë, ngjyrosës, aroma sintetike, viskozantë sintetikë, derivate hidrokarbure.

Përdorimi

Aplikojeni çdo mëngjes në lëkurën e fytyrës, mundësisht pas përdorimit të Qumështit Detergjent, duke e masazhuar me kujdes, me lëvizje rrethore deri në përthithjen e plotë.

Mund të përdoret disa herë në ditë, nëse shihet e nevojshme.

  • Koment
Lista e komenteve:
Nuk janë bërë ende komente.
Posto një koment
Duhet të jeni të regjistruar për të postuar një koment

Produkte të ngjashme

KREM HIDRATUES & USHQYES

Hidratimi

K-01
Me vajra të pastër të ...
1 700 Lekë / copë

KREM HIDRATUES

Hidratimi

Y-92.
Kremi hidratues ...
2 600 Lekë / copë

BIO SUN CARE SPF-50

Fytyra Hidratimi Mbrojtja nga dielli

W-R5
SIGURON MBROJTJE NGA ...
2 000 Lekë / copë
4.99998 5 9 Product

Produktet më të shitura

Super oferte
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
I çertifikuar Bio-EU, USDA, Halal
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
Ofertë -30%, 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
Maskë vajore rigjeneruese për flokët
Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË
TË THATË / NORMALË
Ofertë -50% 700 Lekë
Super ofertë
OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super oferte
ASHWAGANDHA BIO
1500 Lekë. Kundë stresit, ankthit. Rrit energjinë
Super oferte
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
VAJ KOKOSI EXTRA VIRGIN
I çertifikuar Bio Organik Ushqimor

Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË TË THATË / NORMALË
Ofertë -50%, 700 Lekë
Super ofertë
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
Çertifikimet: Bio-EU, Halal
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
Ofertë -30%, 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
Maskë vajore rigjeneruese për flokët
Super ofertë
SAPUN DUDU OSUN
Sapun i zi afrikan

Super ofertë

OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super ofertë
ASHWAGANDHA BIO
Për imunitetin, energjinë, stresin

Super ofertë
previous arrow
next arrow
Slider