fbpx
50spf
50spfbio sun care herbal line albania

BIO SUN CARE SPF-50 W-R5.

4.99998 5 9 Product

SIGURON MBROJTJE NGA DIELLI DHE HIDRATIM NË THELLËSI TË FYTYRËS

- BIO-SUN CARE SPF 50 është një krem hidratant i gjeneratës së re “photostable screens”.

- Siguron nëpërmjet mbrojtjes ndaj diellit dhe forcimit të filmit hidrolipidik të dermës një lëkurë të butë, tepër elastike dhe të shëndetshme, pa plakje të parakohëshme dhe pa theksim të rrudhave, shenjave ose njollave kafe, pa tharje të lëkurës

- Një mbështetës i shkëlqyer i make up-it dhe një krem ideal për gratë në periudhën e menopauzës, të cilat rrezikohen nga tharja dhe plakja e fytyrës.

Lexo më poshtë...

 

Sasia
2 000 Lekë / copë
+
Shpërndaje:

Përshkrimi

BIO-SUN CARE SPF 50 është një krem hidratant i gjeneratës së re “photostable screens”. Fotostabiliteti është aftësia e një produkti për të ruajtur integritetin e tij pas ekspozimit ndaj dritës dhe rrezatimit intesiv.

Në rastin e një rrezatimi intesiv të diellit, epërsia e një kremi sun protect qëndron në faktin që ky nuk do të degradohet kur rrezet UVA dhe UVB do të godasin lëkurën.

Siç mund ta imagjinoni, kjo është një cilësi thelbësore për çdo sunscreen. me spektër të gjerë mbrojtës.

BIO-SUN CARE SPF 50 siguron nëpërmjet mbrojtjes ndaj diellit dhe forcimit të filmit hidrolipidik të dermës një lëkurë të butë, tepër elastike dhe të shëndetshme, pa plakje të parakohëshme, pa theksim të rrudhave, shenjave ose njollave kafe, pa tharje të lëkurës dhe gjithashtu siguron një barrierë të shkëlqyer mbrojtëse nga një zhvillim i mundshëm i kancerit të lëkurës.

Me një peshë molekulare dhe përshkrueshmëri transdermale të ndryshme, kremi BIO-SUN CARE SPF 50 siguron një hidratim të thellë në tre shtresat e lëkurës, i cili zgjat në kohë. Përveç kësaj, kremi aktivizon mekanizmat prodhues të kolagjenit dhe elastinës si dhe stimulon sistemet mbrojtëse të lëkurës nga stresi oksidativ duke garantuar në këtë mënyrë një lëkurë elastike, të freskët, të re dhe të shëndetshme.

BIO-SUN CARE SPF 50 është një mbështetës i shkëlqyer i make up-it dhe një krem ideal për gratë në periudhën e menopauzës, të cilat rrezikohen nga tharja dhe plakja e fytyrës.

Karakteristikat:

1. Ka NMF (Natural Moisturizing Factors - Përbërës Hidratues Natyralë) të lartë zbutës - 94% Bio-Organik.
2. Pa Paraben.
3. I përshtatshëm për moshat 15+.
4. I përshtatshëm për të gjitha tippet e lëkurës.
5. Veprim intensiv dhe i shumëfishtë.
6. I rekomandueshëm për të gjitha llojet e fytyrës.
7. Nuk hiqet nga djersitja.
8. Efekt Mat (Nuk lë shenja të yndyrës në lëkurë).
9. Përhapet mjaft lehtë në fytyrë.
10. Hipoalergjik.
11. Make-up zgjat pa ndikuar dhe çrregulluar prodhimin e sebumi-it në lëkurë.
12. “Non - Comedogenic” (nuk i bllokon poret e lëkurës).

Efektet

1. Ka spektër të gjerë mbrojtës. Mbron fytyrën nga rrezatimi UVA & UVB.
2. Ruan fytyrën nga skuqja, nxirja prej rrezeve të diellit dhe nga alergjia nga drita.
3. Hidratim i thellë në të tri shtresat e lëkurës. Mbron barrierën hidro-lipidike dhe barrierën e dermës.
4. Mbrojtje e qëndrueshme kundër diellit, për një kohë të gjatë.
5. Mbron lëkurën nga ndotja e mjedisit
6. Ushqen fytyrën me lipide dhe proteina.

Përbërësit

Vitamin E, Glycerol, Coconut Oil, Myritol 318, Titanium Dioxide, Neo Heliopan BB, Neo Heliopan MBC, Neo Heliopan Hydro.

Produkti është natyral, nuk përmban paraben dhe asnjë aplikim tjetër substancash jo-organike. 

Përmbajtja organike në total: 94%
Faktori mbrojtës nga dielli (Sun Protect Factor): SPF 50

Përdorimi

Pas larjes dhe me ujë të ngrohtë dhe me sapun, thajeni mirë dhe masazhoni në mënyrë delikate dhe me lëvizje rrethore lëkurën e fytyrës, qafës dhe të dekoltesë. Në rastet e intesitetit të lartë të rrezeve dhe ekspozimit të gjatë në diell, aplikoni kremin çdo 2 orë.

Personat që mund ta aplikojnë:

Kremi BIO-SUN CARE SPF 50 është i rekomandueshëm të përdoret nga të gjithë personat mbi moshën 15 vjeç, të cilët janë të ekspozuar nga rrezet e shtuara të diellit. Është mjaft efektiv sidomos për gratë në periudhën post-menopauzë, të cilat rrezikohen nga tharja dhe plakja e lëkurës.

Nuk ka efekte anësore

Ndërveprimi me produkte të tjera:

Asnjë lloj nga produktet e tjera që ju mund të përdorni nuk bie në kundërshtim me kremin BIO-SUN CARE SPF 50.

Ruhet në ambient të freskët. Pas përdorimit, mbylleni mirë kapakun.

  • Koment
Lista e komenteve:
Nuk janë bërë ende komente.
Posto një koment
Duhet të jeni të regjistruar për të postuar një koment

Produkte të ngjashme

KREM HIDRATUES & USHQYES

Hidratimi

K-01
Me vajra të pastër të ...
1 700 Lekë / copë

KREM DITE HIDRATUES

Hidratimi

W-E3.
PËR LËKURË TË THATË ...
3 600 Lekë / copë

Produktet më të shitura

Super oferte
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
I çertifikuar Bio-EU, USDA, Halal
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
Ofertë -30%, 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
Maskë vajore rigjeneruese për flokët
Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË
TË THATË / NORMALË
Ofertë -50% 700 Lekë
Super ofertë
OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super oferte
ASHWAGANDHA BIO
1500 Lekë. Kundë stresit, ankthit. Rrit energjinë
Super oferte
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
VAJ KOKOSI EXTRA VIRGIN
I çertifikuar Bio Organik Ushqimor

Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË TË THATË / NORMALË
Ofertë -50%, 700 Lekë
Super ofertë
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
Çertifikimet: Bio-EU, Halal
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
Ofertë -30%, 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
Maskë vajore rigjeneruese për flokët
Super ofertë
SAPUN DUDU OSUN
Sapun i zi afrikan

Super ofertë

OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super ofertë
ASHWAGANDHA BIO
Për imunitetin, energjinë, stresin

Super ofertë
previous arrow
next arrow
Slider